5 مکان برای دریافت پیشنهادها در ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه چقدر است؟ قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه تحت تاثیر عوامل متعددی قرار میگیرد. عواملی که

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه چقدر است؟ قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه تحت تاثیر عوامل متعددی قرار میگیرد. عواملی که قیمت ورقهای گالوانیزه را تحت تاثیر قرار میدهند، همچنین در بازار بورس تاثیر دارند. ورقهای گالوانیزه دارای انواع مختلفی هستند و از نظر ضخامت، شکل و نحوه آمادهسازی جهت عرضه، تفاوت دارند. وجود این اشکال باعث تفاوت در ظاهر ورقهای گالوانیزه بایکدیگر میشود. تیپ پالرمو: این نوع از ورق گالوانیزه که با نام فرم سفال هم شناخته میشود، تنها روی ورقهایی با ضخامت 0.5 میلیمتر قابل اجرا هستند. این فرم ها اغلب به صورت سینوسی و شادولان هستند که وزن آنها و ضخامت آنها نیز مختلف می باشد. اگر در این خصوص و نحوه محاسبه آن نیاز به مشاوره دارید، کافیست با کارشناسان فروش مجموعه در این زمینه صحبت کنید. ماده اولیه برای ساخت ورق گالوانیزه، فولاد می باشد اما از آنجایی که ورق های فولادی در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد، به همین منظور برای بالا بردن مقاومت آن ها باید از پوشش های متفاوتی برای افزودن این ویژگی به آن ها استفاده کرد که این پوشش در ورق های گالوانیزه روی است؛ روی در فرایند گالوانیزاسیون به ورقه ها اضافه می شود.

ورقه های روغنی مقاومت مناسبی در برابر زنگ زدگی دارند. این الگوها و خطوط معمولاً به صورت موازی و یا طولی در سطح ورق قرار دارند و به دلیل طرحدار بودن، ظاهر جذابی به ورق میبخشند. این انواع شامل ورقهای گالوانیزه با ضخامتها و ابعاد مختلف، با کیفیتها و نوع مواد متفاوت میشوند. این عوامل شامل نوع و کیفیت مواد، ضخامت و ابعاد ورق، منطقه جغرافیایی، تغییرات بازار، هزینههای تولید، تکنولوژی و شرکتها و برندهای تولیدی هستند. علت این مساله هم وجود پوششی از روی بر روی این محصول است که باعث افزایش مقاومت آن میشود. امروزه انواع ورق گالوانیزه با هزینه تولید نسبتاً کم، قابلیت جوشکاری مناسب، ظاهر براق و مقاومت بالا از پرفروش ترین ورق های فولادی است. برخی کارخانه ها از استانداردهای ملی تبعیت می کنند و برخی دیگر به استاندارهای بین المللی توجه دارند که همین ویژگی باعث می شود ورق های تولیدی از کارخانه های مختلف با یکدیگر متفاوت باشد.

کارخانه های مختلف نیز ممکن است از استانداردهای متفاوتی برای ساخت ورقه ها استفاده کنند. طول عمر این ورق ها بالا است. بهترین راه برای خرید ورق گالوانیزه این است که قبل از دقت به قیمت، در مورد این موضوع تحقیق کنید که چه نوع ورقی برای شما مناسب است و می تواند پاسخگوی نیاز های شما باشد. میزان پوشش گالوانیزه بر روی ورقها متفاوت است و این میزان برپایه جرم پوشش ZN تعیین میشود که از 100 تا 350 گرم بر متر مربع قابل تغییر است. همچنین، این ورق در برابر نور خورشید، تنش حرارتی و شرایط جوی مرطوب نیز مقاوم میباشد. استفاده از این رنگها بر روی ورق، علاوه بر زیبایی ظاهری باعث میشود تا ورق در برابر عوامل محیطی مقاومتر شود. تنوع رنگ در تولید این نوع ورق به ۱۶ نوع میرسد. در واقع میتوان گفت روکش گالوانیزه نام یک محصول منحصر به فرد نیست بلکه به کلیه تکنیکها و فرایندهایی گفته میشود که در نتیجهی آن پوششی از روی روی محصول نهایی قرار داده میشود. فولاد در واقع آلیاژی از آهن و کربن است. در واقع با اطلاع از مساحت و چگالی این محصول می توان حدود وزن آن را به راحتی محاسبه نمود.

احتمالا در قیاس با بقیه محصول ها فولادی هزینه اول این مال بالا به نظر رسد، ولی اجرای آن به جهت سرمایهگذاری بلند مدت (یعنی در وقت گیر مقطع نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد)، شایسته ترین مورد برای اکثر صنعتگران هست. از این نوع ورق گالوانیزه فرمدهی شده استفاده میشود. گفتنی است میزان مقاومت پوشش ورق گالوانیزه با ضخامت آن ارتباط مستقیم دارد. ویژگی های مختلف ورق های روغنی و گالوانیزه سبب شده است که از آن ها در کاربردهای متفاوتی استفاده شود؛ مهم ترین کاربردهای هر یک از ورق های گالوانیزه و ورق های روغنی در ادامه آمده است. و از خوردگی و زنگ زدن آن ها جلوگیری می کند. پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک و فرورفتگیها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند. در زمان خرید شما باید به تراکم روکش این روق ها، چگالی مخصوص آنها و قیمتی که به شما اعلام شده است، دقت کنید تا خرید درستی داشته باشید. مورد بعدی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید این است که سعی کنید قبل از خرید به صورت کامل اطلاعات مفیدی در مورد فروشنده مورد نظر خود به دست بیاورید، چرا که در بسیاری از موارد مشتریان با خرید از یک فروشگاه یا اشخاص نامطمئن هزینه خود را هدر می دهند و به ورق گالوانیزه مناسب و مورد نیازشان نمی رسند.

اشاره نمود. البته رایجترین فرایند، استفاده از روش گالوانیزه گرم است و محصولاتی را که از این طریق گالوانیزه میشوند به اختصار HDG یا Hot deep Galvanized مینامند. این روش با غوطه ور نمودن محصولات فلزی درون حوضچهی روی مذاب انجام میشود. این محصولات به دلیل مقاومت به خوردگی و زیبایی خود در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. پس از انجام چند مرحلهای این کار، ورق وارد غلطکها میشود تا شکل گرفته و به صورت رول یا شیت آماده عرضه در بازار میشود. در برخی موارد که محصول به صورت شیت به بازار عرضه می شود، تفاوت قیمت بسته با توجه به وزن میتواند در خرید شما تاثیر گذار باشد. برای اطلاع از قیمت این محصول و خرید آن کافی است به نمایندگی فروش ورق گالوانیزه کاشان یعنی آهن یک مراجعه نمایید. در این فرایند آهن نقش کاتد را دارد و دچار اکسیداسیون نمیشود و یا خوردگی آن بسیار ناچیز است. در زمان ساخت، حمل و نقل و نگهداری ورق گالوانیزه، باید نکات و دستورالعملهایی رعایت شود تا ورق آسیبی نبیند و از فرسودگی زودهنگام آن جلوگیری میشود. زمانی که این ورق در فرایند تولید قرار می گیرد، باید به روغن آغشته شود که علت این موضوع هم افزایش مقاومت آن نسبت به زنگ زدگی فرسودگی و خوردگی است.

بهتر است بدانید که گاهی در جهت افزایش زیبایی و تزئین و افزایش سطح مقاومت، ورق گالوانیزه را رنگ می کنند. قیمت روز ورق بسته به به یکسری مواردی که در طول روز اتفاق می افتد می تواند تغییر کند. تغییرات بازار، تقاضا و عرضه، تغییرات نرخ ارز و تغییرات قیمت فلزات اصلی نیز قیمتها را تغییر میدهند. قیمت ورق گالوانیزه در انبار مشهد با توجه به معیارهایی چون کیفیت ساخت یا ضخامت آن، شرکت یا کشور سازنده، روش گالوانیزه شدن، وزن ورق، داخلی یا وارداتی بودن ورق، نوسانات نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و قیمتها در بورس، میزان عرضه و تقاضا و همچنین هزینههای حملونقل تعیین میشود. نوع مواد تاثیر زیادی بر قیمت دارد. محل احداث بایستی حتی الامکان مسطح باشد چرا که در صورت ناهمواری و شیبدار بودن، ایجاد یک گلخانه بزرگ با مشکلات و هزینههای زیادی برای تسطیح همراه خواهد بود. عرض و طول ورق: ابعاد ورقهای گالوانیزه نیز تاثیر زیادی بر قیمت دارند. تکنولوژی و روش تولید میتوانند هزینه تولید و در نتیجه قیمت را تحت تأثیر قرار دهند. این عوامل شامل نوع و کیفیت مواد، ضخامت و ابعاد ورق، منطقه جغرافیایی، تغییرات بازار، هزینههای تولید، تکنولوژی و شرکتها و برندهای تولیدی میشوند. تفاوت ورق روغنی و گالوانیزه تنها در مواردی که در بخش های قبل ذکر شد نیست، بلکه کیفیت ماده اولیه ساخت این ورق ها نیز در کیفیت نهایی ورق های تولید شده تاثیر گذار است. This data h as been writt en by G SA C on᠎te nt Gener at or Dem ov​ersi᠎on​.

تفاوت ورق روغنی با گالوانیزه را می توان به چند دسته تقسیم کرد. شما میتوانید قیمت روز ورق گالوانیزه در مشهد، قیمت ورق کرکره گالوانیزه در مشهد، قیمت ورق گالوانیزه رنگی مشهد، قیمت ورق گالوانیزه کرکرهای در مشهد، قیمت ورق مشهد امروز و سایر محصولات فولادی را به صورت روزانه در سایت و شبکههای اجتماعی آهنرسان مشاهده کنید. نوع گالوانیزهسازی: وجود نوعهای مختلف گالوانیزهسازی (مثل گالوانیزهسازی گرم و سرد) میتواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد. ورق گالوانیزه گرم با قرارگیری ورق سیاه در وان بزرگی از فلز روی (Zn) مذاب شده تولید می شود. به همین دلیل، عمده ورق مورد استفاده برای ساخت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان و یا کارخانجات مشابه داخلی و خارجی، ورق نورد سرد میباشد که دارای ضخامت کمتری نسبت به نورد گرم است. مهمترین صنعتی که از ورق های روغنی استفاده می کند صنعت خودروسازی است. اگر تمایل دارید تا با مهمترین کارخانههای تولیدکننده ورق گالوانیزه در ایران آشنا شوید، از طریق لینک مشخص شده میتوانید ۶ کارخانه برتر تولیدکننده ورق گالوانیزه در ایران را مورد بررسی قرار دهید. مهمترین مزیت ورق گالوانیزه، مقاومت به خوردگی بالای آن در محیطهای خورنده است. پس اگر اسم ورق سفید به گوشتان خورد در نظر داشته باشین که همان ورق گالوانیزه است.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن